dr Julia Laskowska

trenerka emisji głosu, pianistka

Profil zawodowy

 

 

Trenerka emisji głosu mówionego i  śpiewanego, pianistka. Szkolenie głosu prowadzi wielopłaszczyznowo począwszy od pracy z ciałem, pracy z oddechem, poprzez pracę z emocjami, psychiką, aż po obszar wyobraźni i interpretacji, które wespół otwierają drogę do prowadzenia świadomego, odważnego dialogu ze światem czy to na scenie, czy to w innych formach życia zawodowego, czy to w życiu prywatnym.

Jako pianista współpracujący ze śpiewakami specjalizuje się w interpretacji pieśni artystycznej. W duecie z Olgą Maroszek otrzymała pierwszą nagrodę w XVII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi.Należy do Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu.

 

W Szkole Zdrowego Głosu prowadzi kursy i szkolenia z zakresu emisji głosu, sięgając zarówno do technik wokalnych, techniki mowy, pracy z ciałem, jak i technik rehabilitacji głosu, takich jak:

-elementy Tai Chi oraz jogi

-różne techniki relaksacyjne

-elementy Techniki Aleksandra i Metody Feldenkraisa

-technika lax vox

-elementy metody Kristin Linklater

-elementy technik bel canto i SLS

-technika mowy, elementy aktorstwa, interpretacja tekstu

 

 

Doświadczenie

 

 

14 lat na stanowisku starszego wykładowcy na Wydziale Wokalno-Aktorskim (obecnie Wydział Sztuk Scenicznych) w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

Prowadzenie warsztatów emisji głosu, prowadzenie wykładów i webinarów dotyczących emisji głosu, relaksacji w kontekście dbania o głos, emisji głosu w pracy pianisty współpracującego ze śpiewakami.

Prywatna praktyka prowadzenia zajęć indywidualnych z emisji głosu.

Wielokrotna współpraca z wybitnymi pedagogami śpiewu klasycznego podczas kursów mistrzowskich w charakterze pianisty-kameralisty (Polska, Niemcy).

 

 

 

.