Misja Szkoły Zdrowego Głosu

Nasza Misja

Szkoła Zdrowego Głosu to inicjatywa edukacyjno-terapeutyczna zrzeszająca specjalistów zajmujących się głosem. Wśród nas są między innymi: terapeuci głosu, lekarze, logopedzi, fizjoterapeuci, wokaliści, psychologowie, wszyscy Ci, którym bliskie jest dbanie o głos zarówno w wymiarze artystycznym, jak i zdrowotnym.

Na brzmienie naszego głosu wpływa niezwykle wiele elementów. Dlatego tak ważne jest, aby w edukacji i terapii zastosować holistyczne podejście. Chcemy otworzyć się na różne środowiska i dzielić się wiedzą, tworząc unikatowy zespół terapeutyczno-szkoleniowy. W planach mamy m.in. wydarzenia promujące higienę i kształcenie głosu w Polsce.

Kim jesteśmy?

Założycielkami Szkoły Zdrowego Głosu są dwie terapeutki głosu, logopedki i wykładowczynie akademickie: Anna Guhs-Pyrek i Barbara Orzeł, które prowadzą szkolenia w zakresie emisji i rehabilitacji głosu.

Anna Guhs Pyrek

neurologopedka, logopedka medialna, terapeutka głosu

Głos to moja największa pasja. W swojej pracy łączę doświadczenie kliniczne, wokalne i kompetencje trenerskie. 

Przez wiele lat szukałam swojej drogi zawodowej, rozwijając się zarówno scenicznie, jak i biznesowo. Pracowałam w teatrze, agencjach PR-owych, współpracowałam z mediami. 

Powołanie znalazłam dopiero w logopedii. Obecnie pracuję jako logopedka w szpitalu, zajmuję się rehabilitacją głosu, prowadzę wykłady z Emisji Głosu. Kocham to co robię i pragnę się tym dzielić.  

Zapraszam do pokochania swojego głosu, bo wszyscy zasługują, żeby być słyszanym.

Barbara Orzeł

logopedka, terapeutka głosu

Dorastałam w rodzinie śpiewaków i muzyków. Od zawsze fascynował mnie głos, jego fizjologia i to co sprawia, że każdy z nas ma swoje własne, unikatowe brzmienie.

Ta fascynacja naturalnie ukierunkowała moje zainteresowania zawodowe na pracę z głosem, zarówno śpiewaczym, jak i mówionym. 

Specjalizuję się w rehabilitacji zaburzeń głosu o różnej etiologii, jestem certyfikowaną terapeutką manualną krtani wg L. Mathieson. Na co dzień pracuję w prywatnym gabinecie, prowadzę wykłady i warsztaty z zakresu emisji i rehabilitacji głosu oraz logopedii. 

Głos? Dla jednych środek wyrazu artystycznego, dla innych narzędzie komunikacji – dla każdego – jedyne, niepowtarzalne brzmienie. Zapraszam do odkrywania.